Yeşil Eriğin Faydaları

Yazın yaklaştığının ilk habercisi Yeşil Erik.

C vitamininin bol miktarda olduğu yeşil eriğin faydaları.

1-    Bağışıklık sisteminin oluşmasında ve korunmasında etkilidir.
2-    Yeşil erik tükettiğinizde kan şekeri düzeyleri olumlu etkilenir. Kan şekeri ne kadar dengeli seyrederse kilo vermek o kadar dengeli ve sürekli olur.
3-    Akciğerler bakımı ve sağlığında etkilidir: Yeşil erik yiyenlerin astım, akciğer kanseri, soğuk algınlığı, öksürük ve çok kronik akciğer sorunları gibi akciğer sorunlarından uzak kaldığı araştırmalarca saptanmıştır.
4-    Demir eksikliğini önleme ve tedavi sürecinde yardımcıdır. Vücutta kan yapmasına yardımcı olur. Anemi gibi kırmızı kan hücrelerinin eksikliği ile ilgili hastalıklar erikteki zengin C vitamini ve demir içeriği nedeniyle engellenmekte etkili olmaktadır.
5-    Bağ dokusunu güçlendirmekte ve böylece daha sıkı bir vücuda sahip olmakta yeşil erik etkilidir. C vitamini insan vücudunda bağ dokularının sıkı kalmasında yardımcı olur. Böylece vücudunuzun sıkı, genç, sağlıklı ve uygun görünümlü olmasında yardımcıdır.
6-    Sindirimin düzenli ve yeterli ölçüde çalışmasını sağlar, kabızlığı önler. Yeşil erik sindirilebilir lif açısından zengin olduğundan, mide gazı, kabızlık ve gaz problemi yaşamamızı da önler.
7-    Vücut içi hasarı önler; yüksek miktarda antioksidan içerdiği için, beyin ve kanda yağ iç zarın zarar görmesini önler.
8-    Düzenli olarak kütür kütür yeşil erik yemek diş etlerini güçlendirir. Diş sağlığının oluşmasında ve korunmasında etki gösterir.
9-    Yaşlılarda düzenli olarak yeşil erik tüketmenin görme sorunlarını önlediği düşünülmektedir.

Yapılan Son Araştırmaların sonucunda: erikteki anitioksidant güç yaban mersininden daha fazla çıktığı, içerdiği eşsiz bitkisel besinleri normal hücrelere zarar vermeden meme kanseri hücrelerinin büyümesini durdurduğu bulunmuştur.

Cevap bırakın