Yumurtalı Lavaş Gözleme

Malzemeleri

4 adet küçük domates
2 adet yeşil biber
6 adet yumurta
3 adet lavaş ekmeği
Rendelenmiş kaşar peyniri
Dilimlenmiş sucuk
Tereyağı
Tuz
Yumurtalı Lavaş Gözleme İlgili

Tarifi

1.Domateslerin kabuklarını soyup içinin çekirdekli kısımlarını çıkartalım. Küçük küçük doğrayalım. Biberlerinde iç kısımlarını temizleyip küçük küçük doğrayalım. Domates ve biberi bir kase içinde çok az bir tuz ilave ederek karıştıralım.
2.Yumurtaları geniş bir kaseye kıralım. Çok az tuz ekleyip çırpalım.
3.Tavayı tereyağı ile yağlayalım. Çırpmış olduğumuz yumurtaların üçte birini tavanın içine koyup tavanın yüzeyinin yumurta ile kaplanmasını sağlayalım. Yumurta pişmeye başladığında üzerine bir tane lavaş koyup elimiz ile bastırarak yumurtanın lavaşa yapışmasını sağlayalım. Bir tabak kapatarak yumurtalı lavaşı ters çevirelim. Yumurtalı yüzey üste gelecek şekilde tekrar tavaya koyalım.
4.Yarısına hafif kaşar peyniri serpelim. Domates biber karışımından koyalım. Aralıklı bir şekilde sucuk dilimleri yerleştirelim. Üste tekrar rendelenmiş kaşar peyniri serpelim. Diğer yarısını üzerine kapatarak sıpatula ile hafif bastıralım.
5.Alt tarafı kızardığında ters çevirip tereyağı sürelim. Çevirdiğimiz tarafta kızardığından tekrar alt üst çevirelim ve üste gelen kısma tereyağı sürüp ocaktan alalım.
6.Diğer lavaşlarımızı da aynı şekilde hazırlayıp sıcak servis yapalım.
7.Afiyet Olsun.

Yumurtalı Lavaş Gözleme

Cevap bırakın