incir Muhallebili Bisküvili Pasta

incir Muhallebili Bisküvili Pasta. Muhallebisine katılan incir ile bildik bisküvi pastaların dışında nefis bir lezzet incir Muhallebili Bisküvili Pasta.

MALZEMELER

3 paket burçak bisküvi

Muhallebisi İçin

1 lt süt

1 çay bardağı un

2 yemek kaşığı mısır nişastası

1 çay bardağı şeker

1 paket vanilya

10 adet kuru incir

Üzeri İçin

Kuru incir

Badem

TARİF

Muhallebi yapımına başlamadan önce incirlerin sert olan uç kısımlarını keselim. 10 dakika kadar sıcak suda bekletelim. Suyunu süzüp küçük parçalar halinde doğrayalım.

Tencereye muhallebi için gereken un, nişasta, şeker ve sütü koyalım. Çırpma teli ile pürüzsüz kıvam alıncaya kadar karıştıralım.

Küçük doğradığımız incirleri ilave edip ocağın altını yakalım. Muhallebi kaynayıp koyulaşıncaya kadar pişirelim. Ocağın altını kapatıp incirler ufalanıp muhallebi ile özleşinceye kadar blenderdan geçirelim.

İçine vanilya ilave edelim. Ocağın altını tekrar açıp bir taşım kaynayınca ocağın altını kapatalım.

Orta boy borcamın tabanına bisküvileri yerleştirelim. Üzerine muhallebiyi sıcak sıcak sürelim. Muhallebinin üstüne bir kat daha bisküvi koyup tekrar muhallebi sürelim. Muhallebimiz bitinceye ve en üstte muhallebi olacak şekilde aynı sıralamaya devam edelim. (Bizim üç kat bisküvi ve muhallebimiz oldu. Muhallebiyi az ya da çok kullanmaya göre kat sayısı artıp azalabilir).

Muhallebimiz soğuduktan sonra buzdolabında üzeri kapalı bir şekilde 1 saat bekletelim. Arzu ettiğimiz gibi dilimleyip üzerini incir dilimleri ve badem ile süsleyerek servis yapalım.

Afiyet Olsun.

Cevap bırakın